Dlaczego należy troszczyć się o nasz stawy
Żyjący współcześnie człowiek nierzadko skazuje swoje stawy są nadmiernie eksploatowane. Wbrew potocznym opiniom nie ma to związku z intensywnym typem aktywności fizycznej. Odwrotnie to właśnie brak aktywności powodują słabsza ruchomość układu stawów. Stawy są wyjątkowo narażone na rozmaite obrażenia. Szczęśliwie stosując na co dzień określone zasady procedury profilaktycznej mamy szansę, by powstrzymać rozwój choroby stawów. Jak się tego podjąć? Prościej, niż się potocznie uważa. Tak, jak zwykle, sukces zależy od powtarzalności.A czego? Właściwych aktywności fizycznych oraz odpowiednio ułożonej diety. Istotne, by wiedzieć,że pomocne są zarówno ćwiczenia rozciągające, jak i siłowe stawów. Oprócz optymalnej diety można zastanowić się nad stosowaniem suplementów oraz różnorodnych odżywek zawierających takie specyfiki jak kolagen, oraz odmienne składniki o mineralnym pochodzeniu. Aby jednak mieć zdrowe stawy konieczne są również konsultacje u lekarza. Jeżeli skupiamy się na sposobie żywienia warto pomyśleć przede wszystkim o dostarczaniuoptymalnej ilości witaminy C do organizmu. To ona w dużej mierze odpowiada za [powstawanie kolagenu w tkankach a przy tym stanowi barierę przed oddziaływaniem oksydantów. Owe wolne rodniki stanowią część, powodującą uszkodzenia w ramach integralności chrząstki stawowej. Stąd też wspomaganie ciała właściwą dietą oraz zażywaniem suplementów jest sposobem na uzyskanie stawów w dobrej formie i to w każdym wieku.
Zobacz filmik
Zabiegi ginekologii estetycznej młoda gałąź chirurgii plastycznej
Potrzeba bycia piękną towarzyszy przedstawicielkom płci żeńskiej od wieków. Oczywiście także mężczyźni troszczą się i robili to w przeszłości, jednakże konkretne zabiegi wciąż jeszcze są udoskonalane tylko dla pań. Chirurgia plastyczna to jedna z takich dziedzin. Coraz większą ciekawość u potencjalnych klientek wzbudzają także operacje z dziedziny ginekologii estetycznej. Ta niejako nowa branżafunkcjonuje wbrew obiegowym opiniom od dawna – chociaż w innej formie. Współcześnie proponowane zabiegi mają na celu nie tylko korzystne metamorfory estetyczne, ale też pewne praktyczne funkcje. Procedury ginekologii estetycznej są sukcesywnie stosowane w takich przypadkach jak terapia nietrzymania moczu, zanikowi warg sromowych, czy dyspareunii. Znacznym powodzeniem mogą pochwalić się również zabiegi zapewniające powiększenie punktu G, a więc korzystnie zmieniające jakość życia seksualnego. W znaczej mierze przyczyną zabiegów bywają kompleksy. Modyfikacje wielkości warg sromowych to jedna z częściej wybieranych procedur. Estetyczne poprawianie miejsc intymnych to nie tylko dziedzina charakterystyczna dla kobiet. Wciąż więcej mężczyzn decyduje się na poddanie się operacji z dziedziny „ginekologii” estetycznej. Operacje różnicują się nie tylko z uwagi na inny sposób wykonywania, ale też typ inwazyjności oraz co za tym idzie – koszty. Ginekologia estetyczna jest dziedziną medycyny dedykowaną w znacznej mierze paniom i panom dobrze sytuowanym. Koszty są zazwyczaj znaczne, zależnie od miejsca funkcjonowania kliniki. Plastyka warg sromowych czy zmniejszanie pochwy zwykle nie wymagają konieczności pobytu w szpitalu. Niezbędnym etapem procedury jest jednak czas rekonwalescencji. Co zrozumiałe kliniki wyspecjalizowane w operacjach z zakresu ginekologii estetycznej zapewniają najlepszą jakość usług, a także możliwość nie generujących zobowiązań konsultacji.
Krótki filmik
Jak leczyć menopauzę
Dobrze jest wiedzieć, że klimakterium nie można uniknąć. To naturalny etap w toku życia każdej kobiety. Niestety często przekwitaniu towarzyszą uciążliwe symptomy. W jaki sposób sobie z nimi poradzić? Przede wszystkim rozpocząć działania terapeutyczne szybko po zauważeniu pierwszych oznak. Do tych najmocniej charakterystycznych możemy zaliczyć takie reakcje fizjologiczne jak odczuwalne uderzenia gorąca, zaburzenia snu, zwiększoną potliwość, zmniejszenie libido, suchość pochwy czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Każda z wymienionych powyżej dolegliwości ma związek z zaburzeniami harmonii w gospodarce hormonalnej. Dodatkowo można zauważyć objawy emocjonalne, takie jak odczuwanie niepokoju, wzmożona drażliwość, zmiany nastroju czy ustawiczne odczuwanie zmęczenia. Rozpoczęty rodzaj terapii musi brać pod uwagę wszystkie aspekty objawów. Istotne jest jego wielopolowe stosowanie. Nie możemy ograniczyć się do aplikowania lekarstw. Leczenie należy wzbogacić o odpowiednią dietę, oraz częstą i korespondującą z potrzebami aktywność sportową. Profilaktykę najkorzystniej podjąć zanim dadzą się we znaki pierwsze symptomy klimakterium. Zdrowy rodzaj spożywanych pokarmów nie uchroni nas przed upływem czasu, ale wspomoże nasz organizm w dobrym starzeniu się oraz w przebiegu klimakterium. Natomiast uprawianie aktywności sportowej pomoże uniknąć dolegliwości związanych z układem kostnym. Jeśli jednak zbyt późno zaczniemy z profilaktyką – to ważne jest, by nie unikać wystosowania prośby o wsparcie medycznespecjalistów a także o związane z emocjami ze strony rodziny.
Jaki lek na menopauzę wybrać?
Okres menopauzy to naturalny etap, przez jaki musi przejść każda kobieta. Nie jest to jednak jednoznaczne z brakiem rozmaitych uciążliwych objawów współwystępujących w czasie klimakterium. Stąd właśnie sporym wzięciem cieszą się pośród kobiet środki lecznicze mające neutralizować nieprzyjemne oznaki przekwitania. Nadpotliwość, stany z uderzeniami gorąca, wysiłkowe nietrzymanie moczu, całościowy spadek formy, znaczniejsze ryzyko jeśli chodzi o doświadczenie zrzeszotnienia kości czy wahania hormonalne a co za tym idzie – zmiany samopoczucia – wszystkie te symptomy mogą nieźle zakłócić spokój kobiety. Na szczęście na negatywne oraz możliwe skutki braku równowagi hormonalnej dostępne są leki. Jak jednak wyselekcjonować te dopasowane do potrzeb? Wszystko jest zależne od tego z jakimi objawami borykamy się. Najmocniejsze oddziaływanie ma kuracja przy pomocy hormonalnych środków. Posiada ona jednak największą ilość przeciwwskazań i można ją rozpocząć tylko po spotkaniu z specjalistą. W dodatku kurację musimy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Przyjmowanie preparatów hormonalnych to nie jedyne rozwiązanie. Przy słabszym występowaniu przejawów klimakterium można wybrać naturalne leki hormonalne. Estrogeny pochodzenia roślinnego są osiągalne bez konsultacji lekarskiej, w każdej aptece czy sklepie z ziołami. Stosowanie tych środków jest zupełnie bezpieczne, a przy tym w większości przypadków efektywne. Różną od powyższych metodą terapii mogą być sposoby sprawdzone przez kobiety w przeszłości. Najważniejsze, by przy decyzji o formy terapii kierować się rodzajem występujących objawów oraz ich nasileniem.
Czytaj więcej na temat wysiłkowego ntm
NTM to nazwa dolegliwości, z którą boryka się znaczna część osób w naszym kraju. Może ono dotknąć przedstawicielek płci żeńskiej, jak i mężczyzn. Większy procent zachorowań przedstawiają jednak panie. Zagrożenie chorobą wzrasta przy tym wraz z wiekiem oraz wraz z ilością urodzonych dzieci. Najpowszechniej występującą formą NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Charakteryzuje je niezależny od woli wypływ strumienia moczu w trakcie podejmowania wysiłku. Jest to związane z różnymi sytuacjami – od aktywności fizycznej, aż po fizjologiczne czynności, jak kichanie czy kaszel. Wyraźnie nastręczający trudności jest też fakt, że z czasem dolegliwość zwiększa się. Co istotne, opróżnienia pęcherza nie zapowiadają żadnego rodzaju symptomy ostrzegawcze. Najpopularniejszą genezę NTM można przedstawić jako zwiotczenie mięśni dna miednicy. Odpowiedzialność za ten fakt wykazują takie czynniki sprawcze jak wielokrotne lub trudne ciąże oraz porody, ale również zmiany natury hormonalnej. Ważnym zadaniem profilaktycznym jest częste ćwiczenie Kegla – aby wzmocnić mięśni dna miednicy. Statystyki nie prezentują się w sposób napawający optymizmem. W Rzeczpospolitej Polskiej na NTM chorują niemal 4 miliony obywateli, z czego większość stanowią panie. Skompletowanie pełnych danych jest jednak trudne. Dolegliwość często też pozostaje nie poddana diagnozowaniu, ponieważ wciąż jeszcze stanowi budzący wstyd dla kobiet kłopot. Takie emocje nie pozwalają rozpoczęcie leczenia. Natomiast tutaj bardzo istotne znaczenie ma czas, jaki mija od spostrzeżenia symptomów NTM, do chwili zapoczątkowania procesu terapeutycznego.